Quantcast
Channel: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Viewing all 1375 articles
Browse latest View live

Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського до 12.05.2014 р. надає доступ до науково-інформаційних продуктів компанії Wiley: Wiley Full Collection

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis
Дата події: 
Вівторок, Квітень 1, 2014до Понеділок, Травень 12, 2014

Wiley Full Collection - онлайн бібліотека компанії Wiley.

John Wiley & Sons – провідний видавець  наукової, технічної та медичної літератури в усьому світі.
Електронна бібліотека Wiley забезпечує доступ до найкращих повнотекстових журналів, довідників, енциклопедій, книг та баз даних з усього світу.
Тематична спрямованість компанії Wiley: бізнес, хімія, комп’ютерні науки, науки про землю та навколишнє середовище, освіта, інженерія, законодавство, математика та статистика, медицина та охорона здоров’я, фізика та астрономія, науки про полімери та матеріали, психологія, соціальні науки та ін.
Містить більше 4 млн. статей  понад 1500 журналів, електронних книг  та інших матеріалів. На сьогодні має понад 12 млн. користувачів з 87 країн.

Доступ можна отримати в читальних залах НБУВ.

Коментар: 
Тестовий доступ

Міжнародна наукова конференція «Тарас Григорович Шевченко в слов’янському світі» та «Слов’янський світ у культурному просторі XXI століття»

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis
Дата події: 
Вівторок, Травень 20, 2014

20 травня 2014 рокув Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (далі – НБУВ) відбудуться заходи, присвячені Року Т. Г. Шевченка в Україні та Дню слов’янської писемності і культури– міжнародні наукові конференції «Тарас Григорович Шевченко в слов’янському світі» та«Слов’янський світ у культурному просторі XXI століття».

Організатори

Український комітет славістів; НБУВ; Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України; Інститут української мови НАН України; Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України; Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України; Український мовно-інформаційний фонд НАН України; Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Конференцію «Тарас Григорович Шевченко в слов’янському світі» присвячено дослідженню визначної ролі Великого Кобзаря в історії українства, його національного відродження, розглядатимуться численні питання подальшого розвитку шевченкознавства і поширення творчості Т. Г. Шевченка в світі.

На конференції  «Слов’янський світ у культурному просторі XXI століття» обговорюватимуться: проблеми досліджень цивілізаційних та соціокультурних особливостей слов’янського співтовариства; потенційні можливості подальшого зміцнення комунікаційних зв’язків та поглиблення співробітництва славістичних центрів світу; питання вдосконалення дослідницького апарату слов’янознавства; вивчення історико-культурних фондів бібліотек світу та їх інтеграції.  Розглядатиметься широке коло проблем мовознавства, літературознавства, фольклористики, культурології, історії славістики.

До участі в конференціях запрошуються дослідники з усіх напрямів слов’янознавства, історики, мовознавці та літературознавці; фольклористи, етнологи, археологи, бібліотекознавці, книгознавці, бібліографознавці, документознавці, бібліотекарі, видавці, працівники  комунікаційної сфери.

Робочі мови конференції: українська, англійська, російська, польська.

Теми доповідей на конференціях приймаються до 26 квітня 2014року.

Витрати на проїзд, відрядження, проживання та харчування – за рахунок учасників конференції.

Початок роботи конференції о 10:00 у приміщенні Бібліотеки за адресою:
просп. 40-річчя Жовтня, 3.

Вимоги до оформлення статей для міждисциплінарного наукового збірника «Слов'янські обрії» (мови — усі слов'янські, а також англійська).

На розгляд редколегії приймаються матеріали, що раніше ніде не друкувалися. Наукові статті 10–12 сторінок стандартного машинописного тексту через 1,5 інтервали (необхідно додати комп’ютерный файл у форматі RTF, гарнітура Times New Roman, кегль 14 пунктів).

Анотації: українською, англійською, російською мовами. Вгорі праворуч: прізвище, ім'я, по батькові; науковий ступінь та вчене звання; нижче: країна та місто. Назва статті – посередині сторінки. Текст – Microsoft Word; шрифт – Times New Roman; кегль – 14; параметри оформлення сторінки: верхній і нижній береги — 20 мм, лівий – 30 мм, правий – 15 мм; інтервал між рядками – 1,5. Посилання на літературу позначають наскрізною нумерацією в квадратних дужках (наприклад: [34, с.86]) або [52, с.86–91].

Доба вказується в цифрах. Наприклад: «10-ті роки», а не «десяті роки»; 1814–1922 рр. Століття – римськими цифрами: X–XII ст.; XX–XXI ст.

Список використаної літератури подається згідно з документом: «Національний стандарт України. Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання (ГОСТ 7.1–2003, IDT). ДСТУ ГОСТ 7.1:2006)».

Приклад: Древняя Русь в свете зарубежных источников [Текст] / М. В. Бибиков, Г. В. Глазырина, Т. Н. Джаксон [и др.] ; Е. А. Мельникова (ред.). – М. : Логос, 1999. – 608 с.; Waszakowa K. Internacjonalizacja polskiej leksyki – stan obecny, prognozy na najbliższą przyszłość / К. Waszakowa // Przejawy internacjonalizacji w językach słowiańskich / [red. nauk. E. Koriakowcewa]. – Siedlce : Wyd. Akademii Podlaskiej, 2009. – S.11–28; Тетеріна-Блохін Д. Українознавча наукова діяльність Ю. Бойка-Блохіна в Людвіг-Максиміліянс Університеті (до 5-річчя з дня смерті професора) / Д. Тетеріна-Блохін [Ел.ресурс]. – Режим доступу : http://www.ualogos.kiev.ua/fulltext.html?id=1138.

Не допускається: автоформування тексту; використання текстів, узятих із Інтернету. Для передачі в редакцію: два примірники роздрукованого тексту у файлі та електронний носій.

Редакційна колегія залишає за собою право відбору статей для публікацій. Листування з учасниками конференцій та авторами не здійснюється.

У програмі можливі зміни, про які буде завчасно повідомлено.

Оргкомітет конференцій та науково-редакційний відділ НБУВ не здійснюють розсилання збірника.

Теми та тексти доповідей надсилати за адресою: uks@nbuv.gov.ua

Тел. для довідок: (044) 234-78-65; (044) 234-93-06; (044) 244-43-86

Факс: (044) 234-69-90

Е-mail: filipovych@nbuv.gov.ua

Координатори: Відділ зарубіжної україніки НБУВ (старший науковий співробітник, кандидат історичних наук Солонська Наталія Гаврилівна); Інститут рукопису НБУВ (науковий співробітник відділу кодикології та кодикографії, кандидат історичних наук Філіпович Марина Анатоліївна).

                                                                                                       Організаційний комітет

Додаткові матеріали: 

Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського за підтримки aсоціації “Iнформатіо-Консорціум” до 16.05.2014 року надає тестовий доступ до електронних ресурсів БД East View Information Services

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis
Дата події: 
Вівторок, Квітень 15, 2014до П'ятниця, Травень 16, 2014

Компанія East View Information Services, Inc. пропонує велику кількість інформаційних ресурсів з різних регіонів світу: Афганістану, Китаю, Росії, України, Близького та Середнього Сходу, а також газети СНД і країн Балтії. Охоплює 36 найавторитетніших російських видань з суспільно-політичних та гуманітарних наук, військової тематики, що публікуються видавництвом «Наука» Російської академії наук. На сторінках цих журналів, збірників та щорічників висвітлюються найцікавіші дослідження в усіх галузях гуманітарного знання. Хронологічний період БД - з середини 90-х років і до сьогодення. Ви зможете ознайомитися з українськими та російськими ресурсами, до яких входять наукові журнали, газети і стрічки новин, спеціалізовані ресурси, ретроспективні проекти, бібліографічні видання.

Доступ для Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського буде тривати до 16 травня 2014 рокуза посиланнямhttp://dlib.eastview.com.

Коментар: 
Тестовий доступ

Режим роботи бібліотеки у святкові дні

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis
Дата події: 
Субота, Квітень 19, 2014

До відома читачів!

Режим роботи у святкові дні:

 


ГОЛОВНИЙ КОРПУСНБУВ (пр. 40-річчя Жовтня, 3)

19 квітня      –     Бібліотека працює до 18:00.

20 квітня      –    Святковий день (Бібліотека не працює).

21 квітня     –     Вихідний день.

 


КОРПУС № 2НБУВ (вул. Володимирська 62)

19, 20, 21 квітня – Корпус № 2 НБУВ не працює.

 


Адміністрація НБУВ

Привітання з Великоднем

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis
Дата події: 
Неділя, Квітень 20, 2014
Колектив Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського
щиро вітає усіх із Великоднем!

Нехай благодатний вогонь торкнеться ваших сердець і наповнить їх любов’ю один до одного та подарує кожному нову надію! Нехай у це величне свято ваші домівки засяють світлом добра та щастя! Божої благодаті вашим сім’ям і запашної великодньої Паски! Христос Воскрес!

Доступ до дисертацій Російської Державної бібліотеки

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis

Шановні читачі! 

Доводимо до вашого відома, що з 1 квітня 2014 рокуприпинено доступ до віртуального читального залу дисертацій Російської Державної бібліотеки в зв’язку з несумістністю нового програмного забезпечення РДБ з технічними можливостями комп’ютерів в читальних залах НБУВ.

VIII Всеукраїнська науково-практична конференція "Бібліотека і книга в контексті часу"

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis
Дата події: 
Четвер, Травень 15, 2014

15 травня 2014 року Національна парламентська бібліотека України за підтримки Міністерства культури України проводить  VIII Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотека і книга в контексті часу» . Тема року: « Тарас Шевченко в просторі сучасної культури».

 

Мета конференції: сприяння формуванню сучасних підходів до подальшого вивчення і подальшої популяризації творчої і мистецької спадщини Тараса Шевченка.

Конференція покликана:

  • привернути увагу бібліотечної громадськості до постаті Тараса Шевченка та його ролі в гуманітарних цивілізаційних процесах
  • узагальнити досвід та визначити нові напрями і форми роботи в популяризації духовної спадщини Тараса Шевченка

Конференція буде проходити у формі пленарного засідання.

Місце проведення конференції: м. Київ, вул. М. Грушевського, 1

Оплата проїзду і проживання за рахунок учасників конференції.

Просимо до 20.04.2014 р. надіслати на електронні адреси method@nplu.orgта zozulyalena@ukr.netзаявку згідно з додатком.

Контакти Оргкомітету:

  • Савіна Зоя Іванівна (044 278-85-12);
  • Розколупа Наталія Іванівна (044 278-85-12).
Фотоматеріали: 

Презентація книги-пам’ятника «Альбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.»

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis

23 квітня 2014 року  з нагоди Всесвітнього дня  книги  і  авторського права в Національній  бібліотеці  України  імені  В. І.мВернадського  відбулася  презентація   книги-пам’ятника   «Альбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.».

Це книжкове видання  побачило світ у видавництві ГО «Об’єднання «Всесвіт»  2012 року  за програмою «Українська книга»  на замовлення Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Авторсько-укладацький колектив під керівництвом Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни при Верховній Раді України та Всеукраїнської спілки учасників війни:

  • Василюка Л. В.,  автор ідеї;
  • Соколенко О. Г. , автор-укладач;
  • Рябоконь О. В.,  технічний керівник.

Видання містить значну добірку архівних фото- та інформаційних матеріалів стосовно партизанського руху на теренах України під час Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр., що були надані  державними архівними установами України та Комісією у справах колишніх партизанів при Верховній Раді України, й гідно поповнить бібліотеку новітньої історії України.

Видання розраховано на широку читацьку аудиторію – службовців органів державної влади, науковців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, курсантів, учнів загальноосвітніх шкіл та  усіх небайдужих до історії нашої Вітчизни.

Фотоматеріали: 

Привітання з Днем Перемоги

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis
Колектив нашої Бібліотеки від щирого серця вітає Вас,
шановні ветерани,
з Днем Перемоги!

День Перемоги  асоціюється з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині. Друга світова війна стала великою трагедією, яку зазнало людство у XX ст. В Україні немає сім'ї, якої не торкнулося б лихо Великої Вітчизняної війни. Ми ніколи не забували і не забудемо великий подвиг усіх тих людей, які боролися проти фашизму. Наш обов'язок – бути гідними Вашого життєвого подвигу, утверджуючи мир, злагоду та гармонію на українській землі. Ми свято шануємо пам'ять наших земляків, що не повернулися з полів битв. Світла і вічна пам'ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!  Здоров'я та довголіття, доброго настрою та родинного тепла, миру, злагоди, віри, надії та любові, благополуччя та благословення кожній сім'ї, кожному з Вас!

Семінар для керівників бібліотек НДУ НАН України «Бібліотека науково-дослідної установи: підсумки, завдання та пріоритети діяльності»

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis
Дата події: 
Четвер, Травень 22, 2014

Семінар для керівників бібліотек НДУ НАН України

«Бібліотека науково-дослідної установи: підсумки, завдання та пріоритети діяльності»

22 травня 2014 р.  10°°–15°°

зал засідань (к. 344)

10.00–10.30Основні підсумки і завдання діяльності бібліотек НДУ з бібліотечно-інформаційного супроводу  наукових досліджень.

                        СолоіденкоГалина Іванівна,

                        вчений секретар Інформаційно-бібліотечної ради НАН України

10.30–11.00Загальноакадемічна система онлайнового доступу до ресурсів провідних постачальників наукової інформації.

                        Арсеєнко ТетянаІванівна,

                        зав. відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків НБУВ

11.00–11.20Організація обмінно-резервного фонду бібліотеки.

                        Коваль Тетяна Василівна,

                       зав. відділу обмінно-резервного фонду НБУВ

11.20–11.40Взаємодія бібліотек з питань перерозподілу літератури.

                        Кірданова Олена Юріївна,

                        зав. сектору депозитарного бібліотечного фонду НБУВ

11.40–12.00Покажчик обмінного фонду НБУВ як засіб організації документообмінних зв’язків бібліотек.   

                        Пестрецова Лариса Андріївна, мол. наук. співроб.   

                        Центру формування бібліотечно-інформаційних ресурсів НБУВ

 

12.00–12.15  Перерва.

 

12.15–12.30   Створення наукометричного портрета науковця.  

                          Костенко Леонід Йосипович,

                          зав. відділу бібліометрії та наукометрії  НБУВ

12.30–12.45Фонд виконаних бібліографічних довідок НБУВ як важливий інформаційний ресурс для бібліотек НДУ.

                        Добко Тетяна Василівна,

                        керівник Центру науково- бібліографічної інформації НБУВ

12.45–13.00  Про підготовку видання  «Українські персональні бібліографічні покажчики».                  

                        Яценко Олег Миколайович,

                        старш. наук. співроб. Інституту біографічних досліджень НБУВ  

13.00–13.20Адресно-цільове інформування колективних віддалених користувачів.                 

                        Каліберда  Надія Юріївна,

                        зав. відділу технологій дистантного обслуговування НБУВ

13.20–13.35Обов’язковий примірник видань  НДУ НАН України як джерело комплектування фондів НБУВ.

                        Чайковська Леся Дмитрівна, мол. наук. співроб.

                        Центру формування бібліотечно-інформаційних ресурсів  НБУВ

13.35–13.50З досвіду організації роботи з колекціями вчених

                       Макарова Тетяна Володимирівна,

                       зав. бібліотекою Національного науково-природничого музею

13.50–14.20Правові питання соціального захисту трудових колективів.

                      Меркулов Євген Ігорович,

                      заст. голови ЦК профспілок НАН України

14.20–15.00Підведення підсумків роботи семінару

                      Смаглова Наталія Іванівна, наук. співроб. відділу

                      наукової організації бібліотечно-інформаційних процесів НБУВ

 

    Презентація І тому фундаментального 12-томного видання «Історія української літератури»

    $
    0
    0
    Поділитися: 
    Share page with AddThis
    Дата події: 
    Середа, Травень 7, 2014

    7 травня 2014 р.у видавництві «Наукова думка»відбулась презентація І тому фундаментального 12-томного видання «Історія української літератури», величезного проекту Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Підготовка цього видання – знакова подія в житті суспільства, за якою стоїть тривала робота великого колективу авторів і видавців. Перший том, присвячений давній літературі (Х – першої половини XVI ст.), містить 840 сторінок достатньо повного прочитання вітчизняної середньовічної літератури, по-новому розглядає і подає процес розвитку українського письменства. Авторами першого тому є Юрій Пелешенко, Віра Сулима, Петро Білоус, Олександр Александров, Ганна Павленко, Тетяна Трофименко, Євген Джиджора, архієпископ Ігор (Ісіченко), Мирослав Трофимук, Микола Корпанюк, Ярослав Мишанич, Руслан Ткачук, Оксана Сліпушко, Дарія Сироїд; наукові редактори Юрій Пелешенко та Микола Сулима. В книзі детально розглянута література Київської Русі та література пізнього середньовіччя. В кожному з цих розділів представлено історико-культурні обставини, усна словесність, літературний процес, перекладна література, оригінальна література, у додатках подано літопис подій, іменний покажчик, покажчик анонімних творів.

    Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, вітаючи всіх причетних до видання, висловлює переконання, що академічне видання «Історії української літератури», незважаючи на невеликий тираж, буде користуватися значним попитом у викладачів, студентів гуманітарних вузів, учителів та всіх,  хто цікавиться історією української літератури.

    Фотоматеріали: 

    Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі: особистість, національна державність (XIX – поч. XXI ст.)

    $
    0
    0

    Курс на євроінтеграцію та перспектива підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (ЄС) є предметом пильної уваги як українського суспільства загалом, так і багатьох політиків, дипломатів та фахівців з різних галузей знань.

    Х Міжнародні книгознавчі читання «Кніжная культура Беларусі ХVІ – сярэдзіны ХVІІ ст.: да 440-годдзя выдавецкай дзейнасці Мамонічаў», Мінськ

    $
    0
    0
    Поділитися: 
    Share page with AddThis
    Дата події: 
    Четвер, Квітень 17, 2014до Неділя, Травень 18, 2014

    Вітаємо колег з Національної бібліотеки Білорусі з успішним проведенням традиційних Х Міжнародних книгознавчих читань «Кніжная культура Беларусі ХVІ – сярэдзіны ХVІІ ст.: да 440-годдзя выдавецкай дзейнасці Мамонічаў», що відбулися 17–18 квітня 2014 р. у стінах Бібліотеки.

    Організаторами заходу виступили Міністерство культури Республіки Білорусь та Національна бібліотека Білорусі. Участь у книгознавчих читаннях взяли фахівці з Білорусі, Росії, Польщі, України, Литви та Чехії. Серед виступаючих були О. О. Суша (Нац. б-ка Білорусі, Мінськ), Г. В. Кірєєва (Нац. б-ка Білорусі, Мінськ), Т. І. Рощіна (Нац. б-ка Білорусі, Мінськ), Ю. А. Лабинцев (Ін-т слов’янознавства РАН, Москва), О. О. Савельєв (Наук. б-ка ім. М. Горького Санкт-Петербурзького держ. ун-ту), А. Ю. Бородіхін (Держ. публічна науково-технічна б-ка СО РАН, Новосибірськ), В. Вайткявічуте (Б-ка Вільнюського ун-ту), І. В. Зайцев (Всерос. держ. б-ка іноземної літератури ім. М. І. Рудоміно, Москва), П. Войт (Карлов Ун-т, Прага), М. С. Кисельова (Ін-т філософії РАН, Москва), Л. Л. Щавінська (Ін-т слов’янознавства РАН, Москва), Н. П. Бондар (Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Київ), Т. Шваціньський (Нац. б-ка, Варшава), О. Й. Тітовець (Центр. наук. б-ка ім. Я. Коласа НАН Білорусі, Мінськ), М. М. Шопіна (Нац. б-ка Білорусі, Мінськ), Ж. В. Некрашевич-Коротка (Білорус. держ. ун-т, Мінськ), В. Г. Короткий (Білорус. держ. ун-т, Мінськ), Ю. М. Лаврик (Нац. іст. музей Республіки Білорусь, Мінськ), Н. Я. Трифонова (Нац. музей мистецтва Республіки Білорусь, Мінськ), Л. Й. Довнар (Білорус. держ. ун-т культури і мистецтв, Мінськ) та багато ін. Прикметно, що книгознавчі читання об’єднали спільною тематикою науковців бібліотек, архівів, музеїв, вищих навчальних закладів, академічних установ, краєзнавців та журналістів Білорусі та інших країн.

    Конференція проходила упродовж двох днів, розпочалася пленарним засіданням і продовжилася роботою чотирьох тематичних секцій, присвячених витокам білоруського книговидання і діяльності Ф. Скорини, друкарні Мамоничів як найбільшій приватній видавничій установі, книжковій спадщині Білорусі ХVІ–ХVІІ ст. та традиціям білоруської книжкової культури ХVІІ–ХІХ ст. Зафіксовано більше чотирьох десятків доповідей та повідомлень, тексти яких було включено до збірника «Матэрыялы Х Міжнародных книгазнаўчых чітанняў «Кніжная культура Беларусі ХVІ – сярэдзіны ХVІІ ст.: да 440-годдзя выдавецкай дзейнасці Мамонічаў», Мінск, 17–18 красавіка 2014 г. – Мінск, 2014. – 238 с.»

    У ході конференції відбулися плідний обмін думками між білоруськими фахівцями та гостями із інших країн, де всіх учасників об’єднала ідея важливості та необхідності співпраці в дослідженнях з історії давньої книги та книговидання, літератури, мовознавства, культури та мистецтва.

    Заходи в рамках конференції були продовжені відкриттям виставки стародруків друкарні Мамоничів, експозиція якої представила видання з фондів Національної бібліотеки Білорусі та Центральної наукової бібліотеки ім. Я. Коласа НАН Білорусі. На відкритті з привітальними словами виступили генеральний директор Національної бібліотеки Білорусі Р. С. Мотульський та директор Центральної наукової бібліотеки ім. Я. Коласа О. І. Груша.

    Хочеться відмітити важливу роль білоруських колег, зокрема, Національної бібліотеки Білорусі у проведенні спеціалізованих книгознавчих заходів, приурочених до відзначення ювілейних та пам’ятних дат, пов’язаних із історією східнослов’янського книговидання, визначними друкарями, діяльністю друкарень та віховими книжковими пам’ятками.

    Маємо надію на подальші тісні культурні контакти як на рівні держав України та Білорусі, так і співпраці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Національної бібліотеки Білорусі.

     

    Наталія Бондар

    Фотоматеріали: 

    Міжнародна наукова конференція «Слов’янський світ у культурному просторі XXI століття» та «Тарас Григорович Шевченко в слов’янському світі»

    $
    0
    0
    Поділитися: 
    Share page with AddThis
    Дата події: 
    Вівторок, Травень 20, 2014

     

    ЗАГАЛЬНИЙ ПОРЯДОК РОБОТИ

    20   травня, вівторок

    Міжнародна наукова конференція

    «Тарас Григорович Шевченко в слов’янському світі»

     9.00 – 10.00 –  Реєстрація учасників заходу 

    10.00 – 13.30 – Пленарне засідання

    13.30 – 14.00 –  Обідня перерва

    14.00 – 18.00  –  Робота конференції

    15.45 – 16.00  –  Перерва

    20   травня, вівторок

    Міжнародна наукова конференція

    «Слов’янський світ у культурному просторі XXI століття»

     9.00 – 10.00 –  Реєстрація учасників заходу 

    10.00 – 13.30 – Пленарне засідання

    13.30 – 14.00 –  Обідня перерва

    14.00 – 18.00  – Секція 1: Слов’янські  мови:    актуальні   проблеми сучасних досліджень

    14.00 – 18.00  –  Секція 2: Фольклор, мистецтво та народна творчість: спільні коріння та особливості національної самобутності слов’ян

     14.00 – 18.00  – Секція 3: Національні літератури як засіб інтеграції слов’янських народів світу. Історія славістики: систематизація знань, перспективи подальшого вивчення

    15.45 – 16.00  –  Перерва

     

    До уваги  учасників заходів пропонуються:

    книжково-ілюстративна виставка з фондів НБУВ «Великому Кобзареві присвячується: до 200-річчя Тараса Шевченка»

    ( Виставковий зал,  2-й поверх, просп. 40-річчя Жовтня, 3);

     виставка плакату з фондів відділу образотворчих мистецтв НБУВ:

    до   200-річчя Тараса Шевченка.

    (Виставковий зал,  2-й поверх, просп. 40-річчя Жовтня, 3); 

       

    фотовиставка за сприяння Фонду фотомистецтва України:

    «свою Україну любіть… за неї Господа моліть»

    (Конференц-хол, 1-й поверх, просп. 40-річчя Жовтня, 3).     

    Конференція про спадщину Івана Федорова у Британській бібліотеці

    $
    0
    0
    Поділитися: 
    Share page with AddThis
    Дата події: 
    П'ятниця, Травень 9, 2014

    9 травня ц.р. у Британській Бібліотеці відбулася міжнародня конференція  присвячена спадщині друкаря Івана Федорова під назвою «Revisiting Ivan Fedorov’s Legacy in Early Modern Europe”.  Конференція була приурочена до двох знаменних дат:  450-ліття видання «Апостола» у Москві (1564 рік)  та 440-річчя видання першої відомої кириличної Азбуки у Львові (1574 рік).  Обидва видання є великою рідкістю: відомі лише два екземпляри «Азбуки» (один у бібліотеці  Гарвардського університету)  і 66 екземплярів «Апостола» (у Великій Британії – три). Британська Бібліотека  пишається тим,  що має у своїй книгозбірні обидва  видання. Про цікаву історію придбання бібліотекою двох федорівських першодруків  – «Апостола» та «Азбуки» – повідомила у вступному слові на початку конференції куратор Відділу Європейських Студій Британської Бібліотеки д-р Катерина Рогачевська. Детально про колекцію першодруків Дяґілєва  можна прочитати і в її блозі на сторінках блогу Відділу Європейських студій:  http://britishlibrary.typepad.co.uk/european/2014/05/ivan-the-terrible-primers-ballet-and-the-joys-of-curatorship-.htmlНа конференції була присутня і д-р Крістін Томас, колишня Голова Слов’янського відділу бібліотеки,  котра ідентифікувала «Азбуку» Івана Федорова і придбала її для Бібліотеки в лондонському антикварному магазині Мальборо Букс за 11 тисяч фунтів у 1982 році.  Електронну версію статті пані Томас про цю чудову знахідку дослідники можуть знайти на сторінках журналу «British Library Journal” за 1984 рік (http://www.bl.uk/eblj/1984articles/article2.html)

    Завдяки старанням кураторів Європейського Відділу науковці, студенти та видавці з Британії, США  та Росії   мали нагоду оглянути не лише ці два видання,  але й десяток інших кириличних видань (зокрема і одне видання Ф. Cкарини), а також видання угорських видавців 16-17 століть. На останній сесії конференції проф. Мартін Рейді з Лондонського університету розповів про видання законодавчих книг в Угорщині та Трансильванії у 16-ому столітті. На жаль,  українські науковці Василь Ульяновський (Київський університет ім. Т. Шевченка) та д-р Наталія Бондар (Національна бібліотека України ім. В. Вернадського) приїхати на конференцію не змогли. Резюме  їхніх виступів (проф. Ульяновського про книгодрукування в Острозі і книговидавничу діяльність князів Острозьких та  д-ра Наталії Бондар  про діяльність Федорова та Петра Мстиславця у галузі регламентування книг богослужбового та навчального характеру) зачитали  проф. Саймон Франклін із університету в Кембриджі та д-р Сергій Боґатирьов з Універсuтетського коледжу Лондона. Проф. Франклін виголосив дуже цікаву доповідь про три типи асиметрії у при використанні технологій книгодрування в Московїї. Конференція була організована при співпраці кількох британських інституцій:  Школи Слов’янських та Східньоєвропейських Студій Університетського коледжу Лондона (UCL School of Slavonic and East European Studies), Європейського Інституту Університетського коледжу Лондона (UCL European Institute), Центром вивчення контактів у ранньомодерний період  Університетського коледжу Лондона (Early Modern Exchanges UCL) та академічного центру CEELBAS (Centre for East  European Language-Based Area Studies). Остання зі згаданих інституцій спонсорувала  кілька заходів, пов’язаних з Україною. За заходами цього Центру можна слідкувати на сайті: http://www.ceelbas.ac.uk/general-event-viewer

    Ольга Керзюк, Британська бібліотека

    Фотоматеріали: 

    V міжнародна наукова конференція молодих учених «МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ"

    $
    0
    0
    Поділитися: 
    Share page with AddThis

    15 травня 2014 р. відбулась V міжнародна наукова конференція молодих учених «МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ», ініційована Радою молодих учених Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського за участі Фонду Президентів України.

    Учасників конференції привітав Удовик Володимир Миколайович, голова Ради молодих учених, директор Фонду Президентів України НБУВ.

    Ігнатюк Марина Вікторівна, директор бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету, розповіла про успішну практику об’єднання сільськогосподарських бібліотек Житомирської області, поділилась досвідом організації роботи із студентською молоддю у напрямку розвитку інформаційної грамотності у формі проведення різноманітних семінарів, флешмобів та навіть Бібліоквесту. Познайомитись із діяльністю бібліотеки можна на сторінці: http://vk.com/libznau. Там ви знайдете також відео - короткометражні фільми «Книги змінюють життя», зняті студентами у рамках проведення Бібліоквесту.

    Доценко Ярослава Юріївна, старший науковий співробітник Державного фонду фундаментальних досліджень, та Андрущенко Валентина Борисівна, провідний науковий співробітник Державного фонду фундаментальних досліджень, представили роботу фонду у напрямку грантової підтримки наукових розробок вітчизняних учених. Досвід проведення конкурсів ініціативних проектів, результати виконання досліджень за грантами, методичні засади експертизи і визначення пріоритетних наукових напрямів – все це можна знайти на сайті Фонду: http://www.dffd.gov.ua/uk.html.

    Несміянова Ірина Віленівна, співробітник експериментальної лабораторії з дослідним виконанням проблемних програм Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, презентувала результати роботи над створенням шляхів розповсюдження наукових публікацій Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України. Із повними текстами всіх видань Інституту можна ознайомитись тут: http://www.mari.kiev.ua/05.htm.

    Волковинська Вероніка Олександрівна, молодший науковий співробітник Фонду Президентів України НБУВ, представила проект «Відкритий науковий простір», створений як площадка для оприлюднення та поширення результатів наукової роботи з метою розвитку наукового співтовариства та сприяння полегшенню доступу до опублікованих у друкованих виданнях наукових праць. На сайт http://beingcrystal.ucoz.ua/кожен бажаючий може викласти власні статті, тези виступів на конференціях тощо.

    Бояринова Оксана Євгенівна, PR-менеджер УБА, голова Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації, розповіла про діяльність громадської організації «Українська бібліотечна асоціація», створення та роботу її молодіжної секції, з результатами та проектами якої можна ознайомитись на сторінці https://www.facebook.com/MolodUBAта на сайті http://molod.uba.org.ua/.

    Лямець Артем Михайлович, завідувач сектору відділу комплексного формування бібліотечних фондів Центру формування бібліотечно-інформаційних ресурсів НБУВ, описав джерельну базу комплектування фондів бібліотек Близького Сходу.

    Перенесієнко Ігор Петрович, молодший науковий співробітник відділу наукового опрацювання документів НБУВ, розповів про принципи формування бібліотечного каталогу та сучасний інформаційний пошук, порівнявши роботу бібліотекаря із застосуванням принципу запам’ятовування Шерлока Холмса.

    Курганова Олена Юріївна, науковий співробітник відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ, канд. філол. наук, повідомила про способи атрибуції іноземних стародруків.

    Фотоматеріали: 
    Додаткові матеріали: 

    Всеукраїнський фестиваль науки

    $
    0
    0
    Поділитися: 
    Share page with AddThis
    Дата події: 
    Четвер, Травень 15, 2014
    До Всеукраїнського фестивалю науки
    Комплексно-масовий захід

         У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського  розгорнуто фотовиставку«Свою Україну любіть.. за неї Господа моліть..».   До експозиції увійшло 80 робіт трьох фотомайстрів – членів Національної спілки фотохудожників України:

    • Ірини Літічевської, викладача фотодисциплін у коледжі Київського національного університету технологій та дизайну;
    • Олександра Лепетуна, фотохудожника;
    • Олександра Лепетуна (сина), головного оператора на Першому національному телеканалі України.

    Виставка проходить за сприяння Фонду фотомистецтва України з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

    На відкритті фотовиставки, що відбулося 15 травня 2014 року було проведено:

    • презентацію книги-альбому «Шевченкіана Олександра Саєнка», що вийшла друком у Харкові 2014 року. (Презентувала видання донька народного художника України і  автор книги  Ніна Олександрівна Саєнко).
    • презентацію фільмів заслуженого журналіста України Бориса Гривачевського,  присвячених Тарасу Шевченку.

        Відкриття виставки завершила концертно-мистецька програма у виконанні: Василя Нечепи, народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, кобзаря-лірника; Олени Хижноїзаслуженої артистки України,  (Молодий театр); Світлани Мирводи, заслуженої артистки України; Катерини Шимків, лауреат міжнародних  та  Всеукраїнських конкурсів; Петра  Юшка, члена Авгано-Чорнобильського братства; Олександра Василенка, народного артиста України.

     

    Фотоматеріали: 

    Творча зустріч з Євою Гатою

    $
    0
    0
    Поділитися: 
    Share page with AddThis
    Дата події: 
    Середа, Червень 4, 2014

    4 червня 2014 року  об 11-00у  залі засідань НБУВ відбудеться презентація книги Єви Гати «Бланік відчиняє двері»

    Єва Гата  (Коссак Ольга Святославівна) (23 серпня 1958, Львів) — українська письменниця. Кандидат фізико-математичних наук. Доцент кафедри прикладної математики Львівського університету.

    Біографія

    Народилася 23 серпня 1958 року у Львові, в родині вчителів англійської мови. Вчилася у Львівській середній школі №4 з поглибленим вивченням англійської мови. Далі вступила до Львівського національного університету імені Івана Франка на факультет прикладної математики. Після закінчення працювала в науково-дослідницькому секторі при кафедрі прикладної математики. У 1992 році захистила дисертацію на ступінь кандидата фіз.-мат. наук. Нині є доцентом кафедри прикладної математики Львівського національного університету імені Івана Франка. Життєве покликання – навчати студентів і писати книжки. Останніх три роки активно співпрацює з Афінським і Салоніцьким університетами (Греція), пише філософсько-містичні романи, які, на її думку, змінять світ на краще.

    Автор книг
    • З варяг у греки, або історія накреслена рунами. – Львів: БаК, 2008. – 208с.
    • Тут і там, або стежка між Парнасом і Олімпом. – Львів: БаК, 2008. – 192с.
    • Сюрпризи долі, або змагання між Аполлоном і Паном. – Львів: БаК, 2009. – 212с.
    • Три чесноти, або казка про оріхалк. – Львів: БаК, 2010. – 216с.
    • Бланік відчиняє двері. – Львів: БаК, 2010. – 272с.
    • Народжена у джерелі, або шлях від Царства до Корони. – Львів: БаК, 2012. – 264с.
    • Ave Eva. – Львів: БаК, 2012. – 136 с.
    • Музичні фрески. – Львів: БаК, 2013. – 272 с.

    Режим роботи бібліотеки

    Фундація Освіта і Наука без кордонів "ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО"

    $
    0
    0
    Поділитися: 
    Share page with AddThis
    Дата події: 
    Вівторок, Червень 3, 2014до Середа, Липень 30, 2014
    Фундація Освіта і Наука без кордонів "ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО" м. Лодзь

    Вища школа Інформатики та вміння в м. Лодзь видає періодичне (щомісячне) науково-практичне видання "Наука. Освіта. Право. Укравління". Приймаємо статті № 2(6) 2014 р. до 30 липня 2014 року  та запрошує до співпраці.

    Вимоги до статей:

    Приймаються до друку наукові статті, рецензії: польською, англійською, українською та російською мовами.

    Детальні вимоги переглядайте у PDF - додатку.

    Додаткові матеріали: 
    Viewing all 1375 articles
    Browse latest View live