Ресурс містить 12 назв, 374 чисел, 4797 сторінок української періодики за 1919–1944 роки з фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка та Державної наукової архівної бібліотеки. Доступні цифрові зображення газет, а також широкі можливості повнотекстового пошуку.
Пропонований до уваги користувачів репозитарій “Acta Diurna” є сучасним ресурсом для забезпечення потреб академічної науки, навчально-освітніх проектів та усіх зацікавлених у вивченні історії української періодики. Створена на основі матеріалів фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка електронна база передбачає наповнення повнотекстовими копіями періодичних видань 1776-1945 рр. за співпраці з іншими науково-дослідницькими та бібліотечними центрами. Проект передбачає формування архіву оцифрованих копій документів з можливістю текстового пошуку, а також каталогу періодичних видань, здійснених на території України, або українськими політичними, громадськими, культурними чи релігійними представництвами поза її межами.
Проект було започатковано 2012 р. з врахуванням досвіду створення первинних електронних репозитаріїв Наукової бібліотеки – газети “Діло” (1999) та “Періодика” (2010). Оцифрування газет міжвоєнного періоду ХХ ст. було розпочато за співпраці з ПП “Архівні інформаційні технології” (м. Київ), виконання програмного забезпечення здійснено за співпраці з компанією “Інтелекс” (м. Львів).
Назва проекту “Aсta Diurna” походить від назви перших відомих в історії публікацій офіційних повідомлень на табличках, запроваджених Юлієм Цезарем у Давньому Римі – “Acta diurna populi Romani” (“Щоденні дії римського народу”). Такі таблички з інформацією про діяльність сенату, повідомлення-звіти намісників, звернення іноземних правителів, судові процеси, життя імператорської родини тощо стали прототипом майбутніх газет та журналів. Назва ресурсу вказує також користувачеві на динаміку змін – поширення періодичних видань як джерел суспільної та наукової інформації у новітню добу та спонукає розробників до систематичного розвитку репозитарію періодичних видань.
В ресурсі представлено 12 назв, 374 чисел, 4797 сторінок української періодики за 1919–1944 роки з фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка.