Посилання на оригінал:
10 листопада 2014 року, у Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку, ЮНЕСКО відкрила Всесвітню наукову бібліотеку (World Library of Science) – розроблений у співпраці з Nature і Roche новий безкоштовний науково-освітній онлайн-ресурс, що базується на ідеї рівного доступу глобальних користувачів до змісту освіти і наукових знань.
За інформацією офіційного сайту ЮНЕСКО, Всесвітня наукова бібліотека – це динамічний інтерактивний ресурс, що має на меті забезпечити доступ майбутніх поколінь вчених до найактуальнішої наукової інформації та освітніх ресурсів. Вона безкоштовно пропонує студентам і викладачам університетів, науковим працівникам численні високоякісні наукові матеріали, бібліотеку статей, книжок, а також цифрових інструментів, які підтримують створення інтернет-спільнот.
Створюючи для користувачів у всьому світі рівні умови доступу до світових наукових ресурсів, проект World Library of Science у такий спосіб сприятиме підвищенню якості освіти і науки, ефективному використанню відкритих освітніх ресурсів, формуванню спільнот студентів і викладачів. Водночас, Всесвітня наукова бібліотека покликана стати не лише сховищем накопичених людством знань, а й онлайн-майданчиком для вчених і тих, хто хотів би долучитися до світу науки.
Кожен охочий може отримати доступ до бібліотеки, аби скористатися її ресурсами, персоналізувати свій досвід навчання, відвідати лекції, об’єднатися в групи, влаштувати наукові дискусії, співпрацювати з іншими, досліджуючи наукові поняття і т. ін.
За словами генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової, Всесвітня наукова бібліотека ЮНЕСКО є чудовим і захопливим новим інструментом, який допоможе забезпечити доступ до якісної наукової освіти не лише студентам, а й фахівцям з освітнього менеджменту і викладачам, незалежно від того, де і в яких економічних умовах вони перебувають.
Корисні посилання:
Прес-служба НБУВ
за матеріалами сайту ЮНЕСКО