Нині невпинно зростає інтерес до використання баз даних наукової інформації і до представлення праць українських вчених у провідних зарубіжних журналах. Кількість українських публікацій багато у чому напряму залежить від інтенсивності читання, використання нашими вченими зарубіжної наукової періодики.
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського (НБУВ) за дорученням Президії НАН України здійснює закупівлю доступу до провідних світових баз наукової інформації для своїх користувачів та установ НАНУ, як своїх віддалених користувачів. Так, упродовж 2014 року Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського передплачує та надає доступ до таких баз даних наукової інформації: SciVerse Scopus (Президія НАН України, НБУВ, 55 установ НАН), ScienceDirect Freedom Collection (НБУВ, 56 установ НАН), Аcademic Search Complete (НБУВ, 26 установ), Inspec (НБУВ, 11 установ), а також електронної бібліотеки дисертацій Російської державної бібліотеки. (http://nbuv.gov.ua/node/1077)
Окрім цього, за підтримки aсоціації «Iнформатіо-Консорціум» НБУВ надає доступ своїм користувачам до безкоштовних баз електронних ресурсів, а саме: BioOne (до 31.12.2015) та East View (до 31.12.2014).
Також, компанія EBSCO на своїй платформі безкоштовно надає доступ до колекції інформаційних продуктів GreenFILE та бази даних бібліотекознавчої інформації Library, Information Science & Technology Abstracts (LISTA).
Вся необхідна інформація про доступ до передплачених та безкоштовних баз даних наукової інформації, а також методичні матеріали щодо їх використання опубліковані на порталі НБУВ у розділі «Електронні ресурси».
Водночас фахівці НБУВ у співпраці з власниками баз даних здійснюють постійний консультаційний супровід використання цих ресурсів, аналізуючи утруднення, що виникають у процесі їх використання, вивчаючи запити та побажання користувачів.
Задля того, аби зорієнтувати бібліотеки наукових установ і науковців в середовищі наукової інформації НБУВ організовує навчально-практичні семінари, майстер-класи, надає за запитами індивідуальні консультації.
Так, 20 листопада цього року для бібліотекарів мережі установ НАН України було організовано навчально-практичний семінар «Наукометрія у фундаментальних та прикладних дослідженнях» за участю представників компанії Elsevier B.V. (інформаційні продукти SCOPUS, Mendeley та ScienceDirect) та компанії Thomson Reuters (інформаційні продукті Web of Science, EndNote). До програми ІХ-ї Міжнародної наукової конференції було внесено майстер клас «Ресурси Elsevier на допомогу науці», проведений представниками компанії.
Між тим, попри безсумнівну користь безперешкодного доступу до зазначених баз даних, сьогодні їх ресурси не повною мірою задовольняють потреби установ НАН України в науковій інформації. Співробітники цих установ просять розглянути можливість закупівлі доступу до таких науково-інформаційних баз даних як: American Chemical Society; Wiley; American Institute of Physics; American Physical Society; Institute of Physics; IEEE; Springer for R & D.
Докладну інформацію про бази даних, доступ до яких забезпечує НБУВ,
Прес-служба НБУВ