У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулося чергове засідання Вченої ради, під час якого було обговорено кілька питань порядку денного.
З доповіддю «Про удосконалення діяльності НБУВ»виступив генеральний директор Бібліотеки, доктор історичних наук Володимир Попик,окресливши проблемні питання перебудови НБУВ, наголосив на актуалізації наукової складової її діяльності, посилення позиціонування Бібліотеки передусім як наукової установи академічного рівня. «Мало перебудувати свою діяльність. Треба ще показати це світові, боротись за свої пріоритети, за престиж в Україні і у світі. Це – непросто, позаяк ми надто обмежені у можливостях», – зазначив доповідач.
Учасники засідання заслухали також ґрунтовний звіт Валерія Горового,заступника генерального директора НБУВ, доктора наук із соціальних комунікацій, наукового керівника перехідного відомчого проекту «Оптимізація інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек в умовах інтенсифікації інформаційних обмінів» (термін виконання теми — 2013–2015 рр.). (Напрацювання учасників проекту опубліковані на сайті Центру досліджень соціальних комунікацій НБУВу розділі «Наукова діяльність»)
Про хід робіт з укладання наукового видання «Південь і Схід України: історіографічний дискурс (XVIII – поч. XXI ст.): матеріали до бібліографії»поінформувала присутніх керівник Центру довідково-бібліографічної інформації, доктор наук із соціальних комунікацій Тетяна Добко.
Про участь фахівців НБУВ у роботі українсько-польського семінару «Охорона культурної спадщини» (29–30 жовтня 2014 р.) доповіла науковий співробітник Центру консервації і реставрації Любов Затока.
На засіданні було схвалено до друку 18-й випуск збірника наукових праць Інституту рукопису НБУВ«Рукописна та книжкова спадщина України: археографічні дослідження унікальних архівних та бібліотечних фондів»а також науковий каталог: Архів А.О. Білецького і Т.М. Чернишової у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Біографічне дослідження.
Додаткові матеріали:
Затока Л. Охорона культурної спадщини: досвід Польщі.
Прес-служба НБУВ