Останнім часом зростає зацікавленість освітян до напрацювань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (НБУВ). Презентація науково-інформаційного потенціалу НБУВ під час ІХ-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору» (20–22 листопада 2014 р., м. Київ)зацікавила організаторів багатьох наукових студій у сфері вищої освіти.
Зокрема, фахівців НБУВ було запрошено до участі в науково-практичному семінарі «Професійний розвиток: відкриті ресурси, цифрова наука та міжнародні публікації», що відбувся 5 грудня 2014 року в Київській школі економіки. Організатори семінару — Київська школа економіки та проект ProstoScience— запросили до участі викладачів вищих навчальних закладів Києва та багатьох регіонів України з метою ознайомлення їх із можливостями відкритого доступу (Open Access) до наукових і навчальних матеріалів, які можуть бути корисними для викладацької та дослідницької роботи.
Учасники семінару розглянули питання відкритого доступу до академічних ресурсів та статистичних даних, ознайомилися з інструментами для відкритої наукової співпраці, обговорили питання етики наукових публікацій та системного підходу для виявлення плагіату, дізналися про нові можливості здобуття грантів для викладачів і практику опублікування результатів наукових досліджень у міжнародних виданнях.
З доповідями виступили й фахівці Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Завідувач відділу бібліометрії та наукометрії НБУВ, канд. техн. наук Леонід Костенкопредставив проект «Бібліометрика української науки». Керівник Центру науково-бібліографічної інформації НБУВ, д-р наук із соціальних комунікацій Тетяна Добкоознайомила слухачів з онлайновими ресурсами НБУВ для економістів.
Детальніше про захід можна дізнатися за посиланнями:
Довідково
Київська школа економіки (Kyiv School of Economics) — це навчальний заклад світового рівня з відмінною репутацією як в Україні, так і за кордоном. KSE входить до числа найкращих шкіл Центральної та Східної Європи, готуючи майбутнє покоління економістів світового рівня. Таким чином, діяльність KSE сприяє розвитку сфер економіки, бізнесу, а також економічної політики в Україні та сусідніх державах.
Проект ProstoScience був створений 2013 року групою молодих дослідників для просування міждисциплінарних ідей в сфері інформаційних технологій, бізнесу та економіки. Проект базується на сприянні міжнародному науковому співробітництву та стимулюванні рівного і відкритого доступу до інноваційних ідей. Основний фокус проекту — створення міжнародного наукового журналу Information Technology and Economics, присвяченого проблемам застосування інформаційних технологій в економіці.
Пресс-служба НБУВ