Вперше в кримінологічній науці вийшла друком монографія «Протидія корупційній злочинності в Україні у сучасний період», зміст якої охоплює період незалежності нашої держави. Робота виконана в провідній академічній установі України в галузі права – Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Автор монографії – Олена Бусол – старший науковий співробітник Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, автор 85-ти наукових праць, кандидат юридичних наук, полковник міліції у відставці, проходила службу в елітних спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, Департаменті Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю, Міжвідомчому науково-дослідному центрі по боротьбі з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України.
Тема, розкрита автором монографії, особливо актуальна нині, коли зусилля України, що прагне до вступу в ЄС, спрямовані на зниження корупційної злочинності у державному секторі та правоохоронних і судових органах. Дослідниця звертає увагу читачів на те, що перші кроки у боротьбі з корупцією як загрозою національній безпеці в Україні стали можливими лише в 90-х роках ХХ ст., коли розпочалося формування законодавчої бази протидії корупційній злочинності.
Книга цікава ще й тим, що читачі зможуть ознайомитися з корупційними схемами, які діють в окремих сферах суспільного життя, зокрема, в найкорумпованіших (за висновками вітчизняних та міжнародних експертів) органах прокуратури, правоохоронних та судових органах, галузі охорони здоров’я України та в системі державних закупівель.
Корисними для громадян будуть розкриті автором питання корупційних ризиків у формуванні Єдиного реєстру досудових розслідувань прокурорами та слідчими, що базуються на реальних прикладах.
Олена Бусол дає визначення та пропонує ввести у науковий обіг поняття «організована корупційна злочинність». Окрім цього, автор монографії обгрунтовує некоректність назви нового антикорупційного закону, яка заперечує факт існування корупції в Україні, пропонує концептуальні підходи до люстрації суддівського корпусу, торкається кібернетичного аспекту протидії корупційні злочинності, а також розкриває широкий спектр інших питань.
У післямові до видання наведено стислий огляд нового антикорупційного законодавства України.
Стиль викладу тексту забезпечує легкість та доступність його сприйняття, і буде корисним не тільки вченим, але й іншим категоріям громадян, яких цікавить тематика корупції.
Прес-служба НБУВ