Quantcast
Channel: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1373

Нові книжкові виставки відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій НБУВ

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis

Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекційакумулює в своїх фондахвидання, що мають ознаки приналежності до певної колекції у період XVI – першої чверті XX ст. Чільне місце серед різновидів друкованих видань у складі книжкових колекцій займають календарі.

Книжкова виставка «Календарі у фонді ВБЗІК. До 315-ої річниці друку першого календаря у друкарні Києво-Печерської лаври»

Цьогоріч виповнюється 315 років першому друкованому календарю, що побачив світ у друкарні Києво-Печерської лаври.

Звичайно, форму та зміст календаря XVIII ст. не можна порівняти із сучасним календарем. Більшість тогочасних календарів мали доповнення до основного змісту, подавали відомості з історії української церкви або держави. Однак, чимало календарів містили повідомлення з астрономії або медицини, ветеринарії або господарства та ін.

Наприкінці XVIII ст. видання календарів набуло певної видової диференціації. З’явилися «політичні», «господарські», «християнські», «астрономічно-астрологічні», «міщанські», «польські та руські», «львівські» та інші календарі. На прикладі цих видань можна прослідкувати загальні риси особливостей розвитку тих змін у книгодрукуванні, книжковій справі, світогляді та в соціально-культурному житті в цілому, що відбувалися в Україні.

Календарі, що вийшли друком у ХІХ – на поч. ХХ ст., також вражають різноманітністю свого призначення, змісту та форми.

Виставка експонуватиметься до 30 січня 2015 року.

Книжкова виставка «790 років від дня народження Фоми Аквінського (1225 або 1226 – 1274), середньовічного філософа і теолога»

28 січня 2015 року виповнюється 790 років від дня народження Фоми Аквінського – одного з найвідоміших представників епохи Середньовіччя.

Його можна вважати дипломатом, що прагнув примирити та навести мости між такими несхожими фундаментальними формаціями як наука та релігія, діалектика та схоластика, логіка та божественне одкровення, давньогрецька філософія та ортодоксальна католицька філософія.

Книжкова виставка, розгорнута у відділі бібліотечних зібрань та історичних колекцій з нагоди ювілею Фоми Аквінського, пропонує читачам поглянути на постать одного з найвизначніших філософів і теологів через призму видань XVI–XVII ст. На виставці, зокрема представлено такі видання:

1. Thomas de Aquino (1225–1274). Opuscula Sancti Thome: quibus alias impressis nuper hac addidimus. V[delicet] Summa(m) totius logice. Traktatum celeberrimum de Vsuris nusq[ue] alias impressum / Thomas de Aquino; [Praef.: Antonius Pizzamanus]. – Venetiis [Venezia]: expens. Petri Liechtenstein, cura Jacobi Pencio, 1508. – 306 f.

2. Thomas de Aquino (1225 –1274) [Summa sacrae theologiae. P. I. 1–2] / Thomas de Aquino. – Venetiis [Venezia]: per Philippum Mantuanus, expens. Giuntini de Giunta Florentini, 23 IV 1509. – 148 f.

3. Thoma Aquinatus. Quaestiones theologicae selectae. – Calissii, 1681.

4. Thomas Aquinas. Doctrina Angelici Doctoris Divi Thomae Aquinatis de Spiritus Sancti à Filio processione. Pars. 1–2. – Lublin, 1694.

Ці та інші видання експонуватимуться на виставці  до 13 лютого 2015 року.

 

Ознайомитися з книжковими виставками можна щоденно згідно з режимом роботиНБУВ (Корпус № 2, вул. Володимирська, 62; 3-й поверх, к. 307-3).

 

Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій НБУВ

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1373