Quantcast
Channel: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1373

Національна бібліотека імені В. І. Вернадського поповнилася колекцією вірменської літератури

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis

6 квітня 2015 році в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулася непересічна подія – Спілка вірмен України за підтримки Посольства Республіки Вірменія в Україні подарувала головній бібліотеці нашої держави понад 60 видань вірменських і українських авторів.

У заході взяли участь: Надзвичайний Посланник і повноважний Міністр Республіки  Вірменія в Україні Дживан Мовсісян; виконавчий директор Спілки вірмен України Давид Мкртчян; народний артист України, режисер Роман Балаян; генерал-лейтенант Вілен Мартиросян; представники Спілки вірменської молоді в Україні, представники вірменської громади, співробітники НБУВ і всі, хто цікавиться культурою, історією та сучасністю Вірменії.

«Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського завжди радо вітає в своїх стінах представників дружніх народів», – такими словами розпочав зустріч генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського чл.-кор. НАН України Володимир Попик. Він підкреслив, що подібні акції сприяють не лише збагаченню бібліотечних фондів, а й взаємопізнанню різних народів, взаємозбагаченню їх культур. Окрім того генеральний директор НБУВ запевнив присутніх, що всі презентовані видання зберігатимуться як окрема колекція, будуть відображені в електронному каталозі та електронній бібліотеці НБУВ.

Давид Мкртчянзачитав присутнім вітальне слово від голови Спілки вірмен України Вілена Шатворяна,  а також розповів про історію акції «Подаруй книгу» та її основну мету – створити в провідних бібліотеках України фонди вірменської літератури.

На важливості збагачення духовних і культурних зв’язків, відкритті нових горизонтів і нових рівнів людських відносин наголосив Дживан Мовсісян. «Останнім часом культурні зв’язки України та Вірменії значно активізувалися. А для їх подальшого розвитку є гарна юридична й дипломатична основа», – зауважив Надзвичайний Посланник і повноважний Міністр Республіки  Вірменія в Україні.

Багато книжок із особистої бібліотеки передав до фондів НБУВ Роман Балаян, відзначивши, що більшість з них допоможуть читачам, так би мовити, «розставити крапки» щодо історії Вірменії та її взаємовідносин з іншими країнами світу, поглибити свої знання про геноцид вірмен.

Історико-мемуарне видання «Вилен Мартиросян – народный генерал», присвячене синові вірменського народу, який багато зробив для вирішення міжнаціональних проблем і формування національної політики України, представив автор – Олександр Гузенко. Думки про розвиток вірмено-українських відносин у період становлення незалежної України висловив і сам Вілен Мартиросян.

Олена Оганесян, куратор проекту «Parajanov-ART», ознайомила присутніх із збіркою поезій Леоніда Вишеславського «Армянская баллада», книгою Любові Чемерис «Полгода и вся жизнь», присвяченою видатному режисеру, сценаристу й художнику вірменського походження – Сергію Параджанову, а також збіркою пісень і віршів «Чумацький шлях» Олександра Авагяна, поета та композитора відомого своїми перекладами українського мелосу на ритми рок-музики.

Репринтне видання «Сергей Глинка. Обозрение истории армянского народа», у якому зібрані перші історико-літературні праці про давню історію вірменського народу, та мемуари Тамари Аветисян «Судьба моя – песня»презентувала Віолета Хачатурова, керівник центру вірменської культури «Наірі».

Вардан Арутюнян, голова Спілки вірменської молоді в Україні, закцентував увагу на творах художньої літератури, в яких йдеться про звичайні загальнолюдські цінності («Уильям Сароян. Кулачный бой за честь Армении»), культуру, побут і традиції вірмен Давид Сасунский. Армянский народный эпос»), геноцид вірмен у 1893–1918 рр. («Луи Бриньон. Кес Артур»).

Давид Давтян, голова Комітету з питань історико-культурної спадщини Спілки вірмен України представив авторський науково-краєзнавчий нарис «История храма Св. Григория Просветителя Армянской Апостольской церкви в Одессе», у якому представлено маловідомі матеріали з історії будівництва вірменської церкви, а також збірник наукових статей дослідників з України, Росії, Вірменії «Актуальные вопросы армяноведения. Выпуск 2», виданий Спілкою вірмен України.

Своїми враженнями про книгу Мінаса Саргасяна «Жизнь великого мариниста»поділився з присутніми Гліб Юхимець, завідувач відділу образотворчих мистецтв НБУВ, канд. мистецтвознавства. Він зазначив, що пропонована читачам біографія художника Івана Айвазовського написана на основі унікальних документів і спогадів, доповнена рідкісними фотографіями, репродукціями творів художника з приватних колекцій, потужним науково-допоміжним апаратом.

Художній каталог власних робіт презентував Борис Єгіазарян, київський художник-графік, живописець та колажист вірменського походження. Хоча, слід зауважити, що говорив він переважно не про себе, а про любов і повагу вірмен до України, про їх інтеграцію в українське суспільство і, водночас, збереження власної ідентичності.

На завершення заходу його учасники обмінялися думками щодо традицій і перспектив культурного обміну між Вірменією та Україною, регулярного проведення подібних акцій у стінах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, а також налагодження тісного співробітництва з Національною бібліотекою Вірменії в питаннях бібліотечно-інформаційної діяльності, створення віртуальних читальних залів і т. ін.

Захід пройшов у теплій дружній атмосфері.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 

Viewing all articles
Browse latest Browse all 1373