12 квітня виповнюється 175 роківісторику української літератури і науки, етнографу, академіку УАН (з 1918), професору Київської духовної академії, одному з фундаторів Церковно-археологічного товариства, громадському діячеві – Миколі Івановичу Петрову (1840–1921). До цієї дати у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського розгорнуто книжкову виставку.
Микола Іванович Петров – один із яскравих представників церковно-історичної школи Київської духовної академії, дослідник церковної археології, один з фундаторів Церковно-археологічного товариства та Церковно-археологічного музею, автор праць з історії літератури, краєзнавства. Великого значення надавав створенню джерельної бази церковно-історичної науки, збиранню речових і документальних пам’яток. Ним було досліджено, опубліковано і введено до широкого наукового обігу значну кількість музейних колекцій.
В ювілейній експозиції, яка розміщена у виставковому залі головного корпусу бібліотеки (по просп. 40-річчя Жовтня, 3), представлено результати багатогранної діяльності академіка Миколи Петрова, відображені у його працях та літературі про нього.
Зацікавлять фахівців унікальні експонати із фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського:
- три із шести випусків «Описів рукописів, що містяться в Музеї Церковно-археологічного товариства при Київській духовній академії» (1875, 1877, 1879), які були нагороджені золотими медалями Російського археологічного овариства;
- п’ять випусків «Альбому визначних пам’яток Церковно-археологічного музею при Київській духовній академії» (1912–1915).
- фундаментальні літературознавчі праці вченого «Нариси з історії української літератури XVII та XVIII століть» (1911) та «Нариси історії української літератури XIX століття» (1884) та ін.
Відвідувачі виставки матимуть змогу ознайомитися і з такими працями як: монографії «Холмська Русь» (1887), «Волинь» (1888), «Подолія» (1891), а також низкою досліджень з археології, історії, етнографії, мистецтва України, опублікованими у період роботи Миколи Петрова в академії.
Ознайомитися з книжковою експозицією можна щоденно згідно з режимом роботиНБУВ.