26 листопада 2014 р. у приміщенні Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбувся семінар «Ефективність діяльності бібліотек: нові пріоритети, послуги та показники роботи» для керівників бібліотек НДУ НАН України, розташованих у місті Києві. Його учасниками були понад 60 представників бібліотек та фахівців НБУВ.
Захід мав на меті обговорити місце і роль академічних бібліотек в організації і структуруванні наукових ресурсів, визначити пріоритети і завдання на перспективу. Представлено розширені консультації спеціалістів з питань розвитку бібліотечно-інформаційних ресурсів, формування бібліотечної статистики. Окремо обговорювалися нагальні питання гармонізації бухгалтерського і бібліотечного обліку книжкового фонду, зокрема, обмінного, оцінки та переоцінки вартості літератури, індексації вартості, списання документів з основного фонду, взяття на баланс дарів тощо. Розглядалися особливості бібліотечного обліку різних видів документів у НБУВ. Детально проаналізовано стан обслуговування користувачів НДУ за МБА та ЕДД, окрему увагу приділено наповненню сторінки бібліотеки на сайті установи та організації електронних каталогів бібліотечних ресурсів. Присутні активно долучилися до обговорення питань, пов’язаних із організацією роботи з дарами у бібліотеках мережі. Присутні мали можливість обговорити проект «Положення про роботу з дарами документів в НБУВ» та практичний досвід роботи з дарами у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології. На завершення увага присутніх акцентувалася на нових вимогах до звітно-статистичної форми звітності на 2015 рік. Учасникам семінару було надано ряд науково-методичних матеріалів, стосовно структури веб-сторінки бібліотеки на сайті НДУ НАН України, перелік чинних нормативних документів з бухгалтерського обліку бібліотечного та обмінного фондів, обліку електронних документів, додатки до оновленої структури планово-звітної документації.
На заході відбулася презентація другого випуску бібліографічного покажчика «Обмінний фонд Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського».
Відділ наукового забезпечення бібліотечно-інформаційних процесів