З лютого по квітень 2015 року в читальному залі Інституту рукопису (вул. Володимирська, 62, кімн. № 307) проходитиме виставка з нагоди 125-річчя від дня народження видатного українського поета, перекладача, літературознавця, лідера «неокласиків» Миколи Костянтиновича Зерова.
Микола Зеров належить до покоління українських письменників «розстріляного відродження», котрі за своє коротке й передчасно обірване життя зробили неоціненний внесок у розвиток української літератури, залишивши по собі безцінний духовний скарб.
В експозиції виставки представлено автографи творів письменника: збірка віршів «Камена» (1920–1923); сонет «Лестригони» Одіссея, Х, 80–134 (1926); переклади давньоримських поетів – Катула, Вергілія, Горація, Проперція, Овідія, Марціала, що увійшли до збірки «Антологія римської поезії»; літературознавчі статті та історичні нариси «Нове українське письменство» (1924), «Від Куліша до Винниченка» (1928), «Літературне життя і пригоди М. Рильського» (1925) тощо.
Значний інтерес для читачів становитиме епістолярна спадщина Миколи Зерова, що проливає світло на його стосунки з відомими українськими письменниками та літературознавцями: Миколою Хвильовим, Павлом Тичиною, Максимом Рильським, Василем Стефаником, Павлом Филиповичем та ін.