Quantcast
Channel: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1373

Книжкова виставка «Діаспора – дітям» до Всесвітнього дня книги та авторського права

$
0
0
Поділитися: 
Share page with AddThis

23 квітняцього року багато країн уже 20-й рік поспіль відзначатимутьВсесвітній день книги та авторського права.

Метою свята, за визначенням ЮНЕСКО, є привернення уваги урядових органів і широкої громадськості до книжок, як до джерел отримання знань, засобів для комунікації, освіти, розвитку критичного мислення, збереження та збагачення культури кожної держави.

Це дуже символічний день для авторів-літераторів, книговидавців, бібліотекарів, освітян, як, власне, для кожного, хто отримує задоволення від читання, і поважає працю людей, які сприяли соціальному та культурному прогресу людства.

З нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права відділ зарубіжної українікиІнституту книгознавства НБУВпропонує відвідати книжкову виставку «Діаспора – дітям».

На виставці представлені книги та періодичні видання для дітей та юнацтва, що вийшли друком поза межами України. Адже відомо, що діаспора приділяла значну увагу прищепленню дітям любові до рідної мови, української літератури, історичних та етнічних традицій українського народу, історії України через художнє слово.

Окремий розділ виставки присвячено виданням з історії України. Тут представлені, зокрема:

  • Історія України для дітей шкільного віку. – Вінніпег: Тризуб, 1972.
  • Терлецький М. Наша бувальщина: історія України для молоді. – Н.Й.: Говерля, 1956.
  • Читанка з історії України для шкіл українознавства. – Н. Й., 1978 та ін.

Центральне місце в експозиції посідають художні твори, казки й вірші для дітей:

  • класиків української літератури Івана Франка, Лесі Українки, Марка Вовчка, Бориса Грінченка, Леоніда Глібова, Павла Тичини, Володимира Винниченка;
  • переклади зарубіжної дитячої літератури Ганса Крістіана Андерсена, Оскара Уайльда, братів Грімм та ін.

Гармонійно доповнюють виставку унікальні дитячі періодичні видання української діаспори: «Світ дитини» (Львів, 1922; Жовква, 1929), «Венчик» (Вуковар, Хорватія), «Веселка» (Нью Джерсі), «Голос молоді», «Юні друзі» (Лондон), «Крилаті» (Брюссель), «Мій приятель» (Вінніпег), «Соловейко» (Кула, Сербія), «Життя і школа», «Учительське слово», «Юнак» (Торонто).

Цікавими для відвідувачів будуть педагогічні праці й твори українських педагогів діаспори Івана Боднарчука, Григорія Ващенка, Івана Гончаренка, Івана Коляски тощо. 

Виставка експонуватиметься 22–26 квітняв читальній залі відділу зарубіжної україніки (корпус по вул. Володимирській, 62, к. 302).

Довідково:

Як і кожне свято, Всесвітній день книги та авторського права має свої традиції:

  • обрання Книжкової столиці світу (у 2015 році – Інчхону (Південна Корея));
  • проведення книжкових ярмарків і виставок, акції «Подаруй книгу, подаруй троянду», освітніх заходів у навчальних закладах, симпозіумів;
  • публічні читання світових класиків літератури;
  • вручення Премії ЮНЕСКО за пропаганду ідеалів терпимості в дитячій і юнацькій літературі.

В Україні також організовують подібні заходи. Окрім того, починаючи з 2008 року, письменники, поети й громадські діячі проїжджають вулицями Києва під гаслом «Ударимо автопробігом по безкнижжю та нехлюйству!».


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1373